titul2

hanka

Hanka Doskočilová, narozená v roce 1958, prošla vzděláním na střední pedagogické škole a následně se věnovala práci učitelky a později ředitelky mateřské školky. Po událostech sametové revoluce se rozhodla pro nový začátek a přestěhovala se do malebné vesničky Horní Světlá, kde nachází uplatnění dodnes. V této malebné lokalitě se zamilovala nejen do krás Lužických hor, ale i do života samotného.

Své vášně a angažovanost věnuje nejen pedagogické práci, ale i aktivitám spojeným s kulturním a sportovním děním v obci. Společně s přáteli založila Spolek SKI Luž, který má na starosti přípravu a pořádání kulturních a sportovních akcí. Mezi nejznámější patří události jako Křivořezání, Country táčky a mezinárodní cyklistický závod do vrchu dvojic Bluestone. Tyto akce nejen oživují a posilují komunitu v Horní Světlé, ale přilákaly i zájem širší veřejnosti.

Hanka Doskočilová je rovněž spolumajitelkou penzionu, který představuje nejen ubytovací zařízení, ale i prostor pro originální zážitky. Každý pokoj je jedinečně označen obrázkem, který odkazuje k povolání nebo činnosti, například hostinského, zedníka a mnoho dalších. Tato kreativní koncepce přidává k pobytu v penzionu nejen pohodlí, ale i zajímavý a osobitý příběh. Hanka Doskočilová tak nejen vytváří příjemné prostředí pro své hosty, ale i prostřednictvím svého podnikání přispívá k pestrosti a atraktivitě Horní Světlé.

 

 
 
„ Čtenář prožije tisíc životů, než zemře. Člověk, jenž nikdy nečte, prožije jen jeden.“
—George R. R. Martin